Finantari pe Legea 350/2005

ANUNT

Consiliul Județean Vrancea anunță persoanele fizice și juridice fără scop patrimonial, respectiv asociațiile și fundațiile de tineret care au depus proiecte în scopul atribuirii contractelor de finanțare nerambursabilă în sesiunea 14 mai – 16 iunie 2020 că, în contextul creat de situația de alertă, comisia de evaluare și selecție a proiectelor se va întruni în perioada 14-17 iulie 2020.

Rezultatul sesiunii de selecție a proiectelor va fi comunicat în scris aplicanților, în termen de cel mult 30 zile de la data încheierii selecției, conform prevederilor Legii nr. 350/2005 și criteriilor de evaluare prevăzute în Regulamentul privind regimul finanțărilor nerambursabile din fonduri ale bugetului județului Vrancea pentru activități nonprofit de interes județean, disponibil pe site-ul www.cjvrancea.ro, secțiunea Informații publice.

ANUNT PUBLIC privind depunerea proiectelor în scopul atribuirii contractelor de finanțare nerambursabilă– postat in 14.05.2020

Consiliul Județean Vrancea invită persoanele fizice și juridice fără scop patrimonial, respectiv asociațiile și fundațiile de tineret, constituite conform Legii nr. 350/2006, să depună proiectele în scopul atribuirii contractelor de finanțare nerambursabilă, pentru domeniile: cultură, educație-tineret, ocuparea forței de muncă și antreprenoriat, activități de voluntariat, sport, sănătate și mediu.

ANUNT privind Programul anual pentru acordarea de finanțări nerambursabile alocate de la bugetul local al județului Vrancea, pe anul 2020 – postat in 14.04.2020

Consiliul Județean Vrancea, strada Dimitrie Cantemir nr. 1, Focșani, judeţul Vrancea, telefon 0237616800, fax 0237212228, e-mail: contact@cjvrancea.ro

Consiliul Județean Vrancea a aprobat prin Hotărârea nr. 48 din 30 martie 2020, Programul anual pentru acordarea de finanțări nerambursabile alocate de la bugetul local al județului Vrancea, pe anul 2020, în conformitate cu prevederile Legii 350/2005 privind regimul finanțărilor non-profit de interes general din domeniile cultura, educație-tineret, ocuparea forței de muncă și antreprenoriat, activități de voluntariat, sport, sănătate și mediu, alocând suma de 200 000 lei.

Valoarea finanțării nerambursabile acordate pentru fiecare proiect nu va depăși 40 000 lei, proiectele admise (cu punctaj între 100-50 puncte) urmând să fie finanțate în ordinea descrescătoare a punctajului obținut, indiferent de domeniul de activitate pentru care a fost depus, sumele alocate fiind, după caz, redistribuite între domenii, fără a se depăși valoarea totală a bugetului alocat pentru Programul anual pe anul 2020, în cuantum de 200 000 lei.

Hotararea nr. 48 din 30 martie 2020 privind aprobarea Programului anual pentru acordarea de finanțări nerambursabile alocate de la bugetul local al județului Vrancea, pe anul 2020, pentru activități de tineret nonprofit de interes general din domeniile: cultură, educație-tineret, ocuparea forței de muncă și antreprenoriat, activități de voluntariat, sport, sănătate și mediu în condițiile prevăzute de Legea nr. 350/2005

Hotararea nr. 49 din 30 martie 2020 privind aprobarea Regulamentului privind regimul finanțărilor nerambursabile din fonduri ale bugetului județului Vrancea pentru activități nonprofit de interes județean

REGULAMENT

Anexa 7 – Formular de cerere de finanțare