Vicepresedinti

Înapoi

IONEL CEL-MARE 

APARTENENŢA POLITICĂ:
Partidul Alianta Liberalilor si Democratilor

Data nasterii: 18.09.1955
Starea civila: căsătorit

Telefon: +4.0372.372.411
Fax: +4.0372.372.484
Email: ionel.celmare@cjvrancea.ro

 

 

 

 

 

 

EXPERIENŢĂ PROFESIONALĂ:

2020- reales Vicepresedinte al Consiliului Judetean Vrancea

2016 – reales Vicepresedinte al Consiliului Judetean Vrancea

2012 – ales Vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Vrancea
01 martie 2011 – prezent – Avocat definitiv – Baroul Vrancea
31 mai 2010 – prezent – Pensionar militar (general de brigadă în rezervă)
iulie 2008 – 31 mai 2010 – Director general adjunct – Administraţia Generală a Penitenciarelor
ianuarie 2002 – iulie 2008 – Director – Penitenciarul Focşani
martie 1999 – ianuarie 2002 – Locţiitor comandant – Penitenciarul Focşani
mai 1997 – martie 1999 – Comandant – Penitenciarul Focşani
septembrie 1995 – mai 1997 – Locţiitor comandant – Penitenciarul Focşani
iunie 1991 – septembrie 1995 – Ofiţer resurse umane – Penitenciarul Focşani
august 1988 – iunie 1991 – Ofiţer formare profesionala – Penitenciarul Focşani
august 1985 – august 1988 – Subofiţer resurse umane – Penitenciarul Focşani
martie 1982 – august 1985 – Subofiţer evidenţă şi organizarea muncii – Penitenciarul Focşani
01 septembrie 1975 – 01 martie 1981 – învăţător

STUDII:
2005 – Colegiul Superior de Siguranţa Naţională, Academia Naţională de Informaţii
1999 – Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative, Institutul Român de Management – Curs postuniversitar
1992 – 1996 – Universitatea Bucureşti, Facultatea de Drept
1985 – 1988 – Şcoala Militară de Ofiţeri Activi a Ministerului de Interne – Arma Penitenciare
1970 – 1975 – Liceul Pedagogic Focşani

ACTIVITATE POLITICĂ:
01 martie 2011 – 2015 – Preşedinte interimar al Partidului Conservator – Filiala Vrancea
2015 – prezent – Presedinte al Partidului Alianta Liberalilor si Democratilor – Filiala Vrancea

 


MARIAN OPRIȘAN

Apartenenţă politică: Partidul Social Democrat

Data naşterii: 14.09.1965
Stare civilă: necăsătorit (un copil)
Telefon: +40.237.213057
Fax: +40.237.212228
E-mail: contact@cjvrancea.ro, marian.oprisan@cjvrancea.ro

 

 

 

 

 

 

Experienţa profesională:

2020- ales Vicepreședinte al Consiliului Judeţean Vrancea
2000 – 2020 – Preşedinte al Consiliului Judeţean Vrancea
12 iunie 2015 – 2020 – Presedinte al Consiliului pentru Dezvoltare Regionala al Regiunii de Dezvoltare Sud-Est
17 mai 2013 – 2020 – Vicepreşedinte al Confederaţiei Europene a Puterilor Locale Intermediare (CEPLI)
14 martie 2013 – 2020 – Preşedinte al Uniunii Naţionale a Consiliilor Judeţene din România
2010 – 24 mai 2013 – Presedinte al Consiliului pentru Dezvoltare Regionala al Regiunii de Dezvoltare Sud-Est
2004 – martie 2013 – Vicepreşedinte al Uniunii Naţionale a Consiliilor Judeţene din România
2000 – 2002 – Preşedinte Executiv al Uniunii Naţionale a Consiliilor Judeţene din România
2000 – 2002 – Vicepreşedinte al Consiliului de Dezvoltare Regională, ADR 2 Sud-Est
1996 – 2000 – Vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Vrancea
1995 – 1996 – Preşedinte al Consiliului Judeţean Vrancea
01.07 – 01.10.1995 – Vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Vrancea
1990 – 1995 – Director general – SC Seven Stars S.A. Focşani
1984 – 1990 – Operator calculator – Intreprinderea de Confecţii Focşani (Oficiul de calcul)

Studii:
1999 – 2003 – Facultatea de Ştiinte Politice – Licenţiat în Ştiinte Politice – SNSPA
2001 – Diploma absolvire – curs organizat de I.R.I. în S.U.A.
1999 – Atestat funcţionar public – Fundaţia Academică „Petre Andrei” – Iaşi

Activitate politică:
20 februarie 2010 – ales vicepreşedinte al Partidului Social Democrat
2005 – membru al Comitetului Executiv National al PSD
1993 – prezent membru al Biroului Executiv Central al PDSR/PSD 
12 iulie 2003 – prezent Preşedinte al PSD Vrancea
22 februarie 2003 – 12 iulie 2003 membru al PSD Vrancea
2001 – 22 februarie 2003 – Preşedinte al Organizaţiei Vrancea a Partidului Social Democrat
1993 – 2001 – Preşedinte Organizaţia Vrancea a Partidului Democraţiei Sociale din România
iunie 1992 – oct. 1993 – Preşedinte al Frontului Democrat al Salvării Naţionale, organizaţia Vrancea
1992 – membru fondator al Frontului Democrat al Salvării Naţionale din România
1990 – 1992 – Vicepreşedinte Organizaţia de Tineret a FSN