Consiliul Judetean|Institutii subordonate|Strategii si programe|Proiecte de dezvoltare|Formulare online
  • Prima pagina
  • Presedinte
  • Vicepresedinti
  • Consilieri judeteni
  • Informatii publice
  • Primarii din judet
  • Consilii Locale din judetul Vrancea
  • Institutii judetene
  • Contact
  • Transparenta Decizionala
-
Marian Oprisan - Presedintele Consiliului Judetean Vrancea
Prima pagina  > Vicepresedinti
Vicepresedinti

CRISTIAN DĂNUŢ
 

    

APARTENENŢA POLITICĂ: Partidul Social Democrat

Data nasterii: 14.03.1985
Starea civila: casatorit

Telefon: +4.0372.372.415
Fax: +4.0372.372.483
Email: contact@cjvrancea.ro


EXPERIENŢĂ PROFESIONALĂ:
11.2009 - 03.2010 SC Petromar Intermed SRL Bucuresti – marketing manager 
03.2010 - 06.2011 SC Dramar Deratizari SRL  Cotesti– consilier juridic
03.2011 - 08.2012 Directia Judeteana de Statistica Vrancea - consilier II
06.2011 - 01.2014 SC Pincrem SRL Nereju – consilier juridic
02.2014 - 02.2017 SC Geoforanstel SRL Nereju– consilier juridic
     2012 - 2016     Ales Consilier judetean
     2016 - 2017     Reales Consilier judetean
     2017               Ales Vicepresedinte al Consiliului Judetean Vrancea

STUDII:
2004-2008 Universitatea Creştină „DIMITRIE CANTEMIR” Bucureşti - Facultatea de Drept
2000-2004 Grup Scolar Agricol Focsani




CEL-MARE IONEL












APARTENENŢA POLITICĂ: Partidul Alianta Liberalilor si Democratilor

Data nasterii: 18.09.1955
Starea civila: casatorit

Telefon: +4.0372.372.415
Fax: +4.0372.372.483
Email: contact@cjvrancea.ro


EXPERIENŢĂ PROFESIONALĂ:
01 martie 2011 – prezent - Avocat definitiv – Baroul Vrancea
31 mai 2010 – prezent - Pensionar militar (general de brigadă în rezervă)
iulie 2008 – 31 mai 2010 - Director general adjunct - Administraţia Generală a Penitenciarelor
ianuarie 2002 - iulie 2008 – Director - Penitenciarul Focşani
martie 1999 - ianuarie 2002 - Locţiitor comandant - Penitenciarul Focşani
mai 1997 - martie 1999 - Comandant - Penitenciarul Focşani
septembrie 1995 - mai 1997 - Locţiitor comandant - Penitenciarul Focşani
iunie 1991 - septembrie 1995 - Ofiţer resurse umane - Penitenciarul Focşani
august 1988 - iunie 1991 - Ofiţer formare profesionala - Penitenciarul Focşani
august 1985 - august 1988 - Subofiţer resurse umane - Penitenciarul Focşani
martie 1982 - august 1985 - Subofiţer evidenţă şi organizarea muncii - Penitenciarul Focşani
01 septembrie 1975 - 01 martie 1981 - învăţător
2012 - ales Vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Vrancea
2016 - reales Vicepresedinte al Consiliului Judetean Vrancea

STUDII:
2005 - Colegiul Superior de Siguranţa Naţională, Academia Naţională de Informaţii
1999 - Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative, Institutul Român de Management - Curs postuniversitar
1992 - 1996 - Universitatea Bucureşti, Facultatea de Drept
1985 - 1988 - Şcoala Militară de Ofiţeri Activi a Ministerului de Interne – Arma Penitenciare
1970 - 1975 - Liceul Pedagogic Focşani

ACTIVITATE POLITICĂ:
01 martie 2011 – 2015 - Preşedinte interimar al Partidului Conservator – Filiala Vrancea
2015 - prezent - Presedinte al Partidului Alianta Liberalilor si Democratilor - Filiala Vrancea
Descopera judetul Vrancea
  • Turism
  • Economie
  • Istorie
  • Cultura si traditii
  • Harta judetului
Linkuri utile
  • Linkuri utile
  • Telefoane urgente
  • Vremea
  • Curs valutar
  • Harta Romaniei
  • Constitutia
Noutati
  •  Sedinta ordinara din data de 17 august 2017, ora 16.00DETALII
  •  Regulamentul de funcţionare a Ariei naturale de interes local ...DETALII
  •  Doresc să mulțumesc tuturor românilor pentru patriotismul și ...DETALII
  •  ANUNT AMANARE CONCURSDETALII
Vezi toate stirile