Geschehen

Vă invităm la meciul de polo România- Germania, meciul tur din barajul de calificare la Campionatul European de Senioare Budapesta 2020!

In această sâmbătă, 12.10.2019, ora 19.00, la Bazinul de înot didactic din strada Aleea Stadionului nr. 2, Focșani, va avea loc meciul de polo România- Germania, meciul tur din barajul de calificare la Campionatul European de Senioare din Ungaria, din anul 2020.

În urma parteneriatului pe care Consiliul Județean Vrancea îl are cu Federația Română de Polo, în perioada 23-27 aprilie 2019, am găzduit evenimentul ”Vrancea County Water Polo Tournament”, care a cuprins mai multe meciuri între echipele naționale de juniori sub 17 ani din România, Republica Moldova, Belarus și Bulgaria. Acum, suntem bucuroși să fim gazdele primului meci oficial susținut în Vrancea al echipei feminine de polo a României.

Ne dorim ca de la an la an numărul acestor competiții sportive, organizate în Vrancea, să crească și să devină un reper al județului nostru.

Accesul în tribune este gratuit, începând cu ora 18:30, în limita locurilor disponibile.

Vă așteptăm într-un număr cât mai mare pentru a susține, împreună, echipa noastră! Succes, România!

Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă ordinara în data de 29.01.2020, ora 14.00

Locuri de munca vacante in data de 16.01.2020

Consultati lista locurilor de munca din judetul Vrancea si comunitatea europeana, declarate vacante de catre agentii economici la data de 16.01.2020, transmisa de Agentia Locala pentru Ocuparea Fortei de Munca. Pentru a o vizualiza, dati click AICI.
Corespondența purtată intre Instituția Prefectului- Judetul Vrancea, Consiliul Județean Vrancea și Primăria municipiului Focsani în legătură cu organizarea zilei de 24 ianuarie 2020

Pentru corecta informare a cetațenilor în legătură cu organizarea manifestărilor dedicate sărbătoririi Zilei Unirii Principatelor Române din data de 24 ianuarie 2020, vă prezentăm corespondența purtată între Instituția Prefectului- Judetul Vrancea, Consiliul Județean Vrancea și Primăria municipiului Focsani. Adresa Instituția Prefectului- Judetul Vrancea Adresa Consiliul Județean Vrancea și Primăria municipiului …