Événements

Vă invităm la meciul de polo România- Germania, meciul tur din barajul de calificare la Campionatul European de Senioare Budapesta 2020!

In această sâmbătă, 12.10.2019, ora 19.00, la Bazinul de înot didactic din strada Aleea Stadionului nr. 2, Focșani, va avea loc meciul de polo România- Germania, meciul tur din barajul de calificare la Campionatul European de Senioare din Ungaria, din anul 2020.

În urma parteneriatului pe care Consiliul Județean Vrancea îl are cu Federația Română de Polo, în perioada 23-27 aprilie 2019, am găzduit evenimentul ”Vrancea County Water Polo Tournament”, care a cuprins mai multe meciuri între echipele naționale de juniori sub 17 ani din România, Republica Moldova, Belarus și Bulgaria. Acum, suntem bucuroși să fim gazdele primului meci oficial susținut în Vrancea al echipei feminine de polo a României.

Ne dorim ca de la an la an numărul acestor competiții sportive, organizate în Vrancea, să crească și să devină un reper al județului nostru.

Accesul în tribune este gratuit, începând cu ora 18:30, în limita locurilor disponibile.

Vă așteptăm într-un număr cât mai mare pentru a susține, împreună, echipa noastră! Succes, România!

Lista locurilor de munca vacante la data de 23.07.2020

Consultati lista locurilor de munca declarate vacante de catre agentii economici la data de 23.07.2020, transmisa de Agentia Locala pentru Ocuparea Fortei de Munca. Pentru a o vizualiza, dati click AICI.
Lire plus
Vrancea – Tărâmul în care istoria se contopește în legendă (VIDEO)
Concursul “InfoEducație” și-a desemnat câștigătorii !

Cel mai longeviv concurs de informatică aplicată din România, InfoEducație, și-a închis astăzi porțile pentru competiția din acest an. Cea de-a XXVII-ediție a prestigiosului concurs a avut loc, într-un mod inedit, în mediul online, unde tinerii geniali din România și-au întrecut ingeniozitatea în expunerea de lucrări originale pentru creație software. …
Lire plus