Nachrichten

Răspuns solicitare de clarificări

La sediul Consiliului Judeţean Vrancea a fost înregistrată o solicitare de clarificări transmisă de un operator economic interesat de proiectul “Servicii de creaţie şi realizare pachet materiale de promovare a Judeţului Vrancea pe plan intern şi internaţional”. Prin acest document se solicită următoarele clarificări:

Avand in vedere ca in deciderea castigatorului vor conta ”originalitatea conceptului de design, a elementelor grafice propuse, a asezării în pagină a imaginilor si textelor propuse şi utilizate în realizarea pachetului de materiale de promovare toate acestea în corelare cu preţul ofertat/pachet” va rugam sa precizati:

Întrebarea nr. 1:
Cum se va face departajarea cu privire la pret in contextul in care continutul pachetului cu materiale nu este unul ferm? AC solicita in mod clar si alte componente ale kitului in afara de brosura si stick memorie, celelalte componente fiind lasate la latitudinea Ofertantului si dictand tocmai complexitatea pachetului de promovare. Va rugam sa precizati daca se doreste un pachet de promovare competitiv ca si complexitate sau ca si pret?

Răspuns întrebare 1:
Autoritatea contractantă urmăreşte obţinerea unui pachet de materiale de promovare competitiv atât din punct de vedere al complexităţii, cât şi din punct de vedere al preţului.

Întrebarea nr. 2:
Textele prezentate in cadrul ofertei au titlu orientativ sau final? In documentatie se specifica ca textele de prezentare se vor realiza dupa o atenta documentare pe teren. In acest context, Ofertantul trebuie sa isi asume documentarea pe teren anterior procedurii?

Răspuns întrebare 2:
Textele prezentate în cadrul ofertei au caracter orientativ , textele finale urmând a fi stabilite de comun acord cu autoritatea contractantă.
Nu este necesară o documentare pe teren anterior depunerii ofertei, textele prezentate având scopul de a ilustra conceptul creativ.

Clarificare 9010 din 07.06.2018

Proces verbal încheiat cu ocazia sedinței de preselecție a operatorilor economici înscriși la licitația/negocierea de masă lemnoasă pe picior, organizată de Consiliul Județean Vrancea în data de 26.10.2020

Proces verbal încheiat cu ocazia sedinței de preselecție a operatorilor economici  înscriși la licitația/negocierea de masă lemnoasă pe picior, organizată de Consiliul Județean Vrancea în data de 26.10.2020, ora 12.00, conform prevederilor H.G. nr. 715/2017 cu modificările și completările ulterioare
Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă extraordinara în data de 23.10.2020, ora 10.00