Răspuns solicitare de clarificări

La sediul Consiliului Judeţean Vrancea a fost înregistrată o solicitare de clarificări transmisă de un operator economic interesat de proiectul “Servicii de creaţie şi realizare pachet materiale de promovare a Judeţului Vrancea pe plan intern şi internaţional”. Prin acest document se solicită următoarele clarificări:

Avand in vedere ca in deciderea castigatorului vor conta ”originalitatea conceptului de design, a elementelor grafice propuse, a asezării în pagină a imaginilor si textelor propuse şi utilizate în realizarea pachetului de materiale de promovare toate acestea în corelare cu preţul ofertat/pachet” va rugam sa precizati:

Întrebarea nr. 1:
Cum se va face departajarea cu privire la pret in contextul in care continutul pachetului cu materiale nu este unul ferm? AC solicita in mod clar si alte componente ale kitului in afara de brosura si stick memorie, celelalte componente fiind lasate la latitudinea Ofertantului si dictand tocmai complexitatea pachetului de promovare. Va rugam sa precizati daca se doreste un pachet de promovare competitiv ca si complexitate sau ca si pret?

Răspuns întrebare 1:
Autoritatea contractantă urmăreşte obţinerea unui pachet de materiale de promovare competitiv atât din punct de vedere al complexităţii, cât şi din punct de vedere al preţului.

Întrebarea nr. 2:
Textele prezentate in cadrul ofertei au titlu orientativ sau final? In documentatie se specifica ca textele de prezentare se vor realiza dupa o atenta documentare pe teren. In acest context, Ofertantul trebuie sa isi asume documentarea pe teren anterior procedurii?

Răspuns întrebare 2:
Textele prezentate în cadrul ofertei au caracter orientativ , textele finale urmând a fi stabilite de comun acord cu autoritatea contractantă.
Nu este necesară o documentare pe teren anterior depunerii ofertei, textele prezentate având scopul de a ilustra conceptul creativ.

Clarificare 9010 din 07.06.2018

Lucrări de reabilitare finalizate la corpurile de clădire de pe str. Cuza Voda nr. 56 din Focșani

O altă investiție derulată de Consiliul Județean Vrancea, finanțată din fonduri europene, este la final. Vicepreședintele Consiliului Județean Vrancea, Ionel Cel-Mare, a făcut astăzi o vizită pe teren la clădirile proaspăt reabilitate de pe str. Cuza Voda nr. 56, unde au funcționat serviciile publice de pașapoarte, evidența populației, înmatriculări și …
Ședinţa ordinară a Consiliului Judeţean Vrancea din data de 28 martie 2024