Nachrichten

Comunicat de presă

Astăzi, în Sala de Ședințe a Consiliului Județean Vrancea, a avut loc ședința Adunării Generale a Asociațiilor, susțină de Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ,,Vrancea Curată’’.

Pe ordinea de zi s-au numărat aprobarea Regulamentului intern al Asociației de Dezvoltare  Intercomunitară ,,VRANCEA CURATĂ’’(R.O.I.) și Regulamentului de organizare și funcționare al Asociației de Dezvoltare  Intercomunitară ,,VRANCEA CURATĂ’’ (R.O.F.), bilanțul contabil pe anul 2018, aprobarea bugetului pe 2019 și plata cenzorilor.

La ședință au participat cei doi vicepreședinți ai Consiliului Județean Vrancea, domnul Ionel Cel- Mare și domnul Cristian Dănuț, primarul municipiului Focșani, domnul Cristi Valentin Misăilă, directorul executiv al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară ,,Vrancea Curată’’, domnul Emanuel Gongu, alături de reprezentanții autorităților publice locale.

Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară “Vrancea Curată” s-a înfiinţat în anul 2008, ca urmare a semnării şi adoptării Actului Constitutiv şi a Statutului Asociaţiei având drept scop implementarea Sistemului de Management Integrat al Deşeurilor în judeţul Vrancea.

Din activitățile proiectului “ Serviciul de Management Integrat al Deșeurilor” din județul Vrancea, Asociației de Dezvoltare Intercomunitară îi revine sarcina de a organiza licitația de delegare a serviciului de colectare și transport a deșeurilor în județul Vrancea de la locul de generare a deșeurilor până la Stațiile de transfer, licitație în urma căreia se va desemna agentul economic salubrist care va activa pe raza județului Vrancea.

Informare privind finanțarea proiectelor culturale – apel de participare, sesiunea a II-a 2021

Vă informăm că Administrația Fondului Cultural Național (AFCN) anunță alocarea a 15 milioane de lei pentru finanțarea proiectelor și programelor culturale în sesiunea II/2021. Pe baza resurselor existente în Fond, Consiliul AFCN a alocat 13 milioane de lei pentru finanțarea proiectelor culturale, organizate până la 15 noiembrie 2021 și 2 milioane …
Lista locurilor de munca vacante la data de 01.04.2021

Consultati lista locurilor de munca declarate vacante de catre agentii economici la data de 01.04.2021, transmisa de Agentia Locala pentru Ocuparea Fortei de Munca. Pentru a o vizualiza, dati click AICI.
Cerere de propuneri proiecte 2021 a programului european pentru educație, formare, tineret și sport, “ERASMUS”

Cerere de propuneri proiecte 2021 a programului european pentru educație, formare, tineret și sport, "ERASMUS", fiind recunoscut ca cel mai de succes program de finantare, bugetul sau fiind aproape dublat pentru perioada 2021-2027