Nouvelles

Comunicat de presă

Astăzi, în Sala de Ședințe a Consiliului Județean Vrancea, a avut loc ședința Adunării Generale a Asociațiilor, susțină de Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ,,Vrancea Curată’’.

Pe ordinea de zi s-au numărat aprobarea Regulamentului intern al Asociației de Dezvoltare  Intercomunitară ,,VRANCEA CURATĂ’’(R.O.I.) și Regulamentului de organizare și funcționare al Asociației de Dezvoltare  Intercomunitară ,,VRANCEA CURATĂ’’ (R.O.F.), bilanțul contabil pe anul 2018, aprobarea bugetului pe 2019 și plata cenzorilor.

La ședință au participat cei doi vicepreședinți ai Consiliului Județean Vrancea, domnul Ionel Cel- Mare și domnul Cristian Dănuț, primarul municipiului Focșani, domnul Cristi Valentin Misăilă, directorul executiv al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară ,,Vrancea Curată’’, domnul Emanuel Gongu, alături de reprezentanții autorităților publice locale.

Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară “Vrancea Curată” s-a înfiinţat în anul 2008, ca urmare a semnării şi adoptării Actului Constitutiv şi a Statutului Asociaţiei având drept scop implementarea Sistemului de Management Integrat al Deşeurilor în judeţul Vrancea.

Din activitățile proiectului “ Serviciul de Management Integrat al Deșeurilor” din județul Vrancea, Asociației de Dezvoltare Intercomunitară îi revine sarcina de a organiza licitația de delegare a serviciului de colectare și transport a deșeurilor în județul Vrancea de la locul de generare a deșeurilor până la Stațiile de transfer, licitație în urma căreia se va desemna agentul economic salubrist care va activa pe raza județului Vrancea.

Noul președinte al Consiliului Județean Vrancea, în vizită la Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Măicănești

Cătălin Toma, președintele Consiliului Județean Vrancea, respectând promisiunea de a-și petrece mandatul departe de birou pe cât posibil, a mers astăzi în vizită la Centrul școlar pentru educație incluzivă Măicănești. Nu a găsit directorul școlii, nici măcar telefonic, dar a întâlnit un colectiv unit, implicat, care își dorește cele mai …
Lire plus
Proces verbal încheiat cu ocazia sedinței de preselecție a operatorilor economici înscriși la licitația/negocierea de masă lemnoasă pe picior, organizată de Consiliul Județean Vrancea în data de 26.10.2020