Notizie

Președintele Marian Oprișan a oferit copiilor din centrele DGASPC Vrancea cadouri de Crăciun

Moș Crăciun a venit pentru copiii instituționalizați din centrele de asistență socială din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și pentru Protecția Copilului Vrancea.

Luni, președintele Consiliului Județean Vrancea, domnul Marian Oprișan, le-a făcut o mare bucurie copiilor instituționalizați, înmânând personal cadouri copiilor de la Centrul de Asistență și Sprijin ”Forget me not” din Focșani.

Domnul Marian Oprișan le-a oferit elevilor din centru un tort special, un PC All-in-one dar și pachete cu multe dulciuri.

Copiii din Centrul de Asistență și Sprijin ”Forget me not” au pregatit un mic moment artistic pentru Președintele Consiliului Județean Vrancea și i-au dăruit acestuia un cub cu poze confecționat manual, în semn de apreciere pentru vizita primită și pentru sprijinul oferit, de-a lungul timpului.

”Este un cadou inedit și vă promit că va sta pe biroul meu, pentru ca toată lumea să vadă cât de talentați sunteți”, le-a spus Președintele Marian Oprișan copiilor de la ”Forget me not”.

Luni, Moș Crăciun a ajuns la copiii din toate cele 28 de centre ale DGASPC Vrancea, cu PC-uri Desktop All-in-one, torturi și pachete cu dulciuri.

Seria evenimentelor organizate de Consiliul Județean Vrancea sub denumirea generică „Magia Crăciunului” vor continua în perioada 17-24 decembrie 2018, pentru a aduce cât mai multe zâmbete pe fețele copiilor cu care viața nu a fost prea darnică.

18 decembrie 2018

Convocarea consilierilor județeni ale căror mandate au fost validate în ședinta privind ceremonia de constituire a Consiliului Județean Vrancea, din data de 21 octombrie 2020, ora 10:30

Ordinul nr. 353 din 19.10.2020 privind convocarea consilierilor județeni ale căror mandate au fost validate în ședinta privind ceremonia de constituire a Consiliului Județean Vrancea
Leggi di più