Notizie

Oportunități de finanțare pentru dotarea școlilor, prin PNRR!

Consiliul Județean Vrancea a găzduit astăzi două serii de întâlniri cu directorii tuturor unităților de învățământ din județul Vrancea, la inițiativa administrației județene și a Inspectoratului Școlar Județean Vrancea, reprezentat de inspectorul școlar general Gabriela Marchitan.
Scopul întâlnirii a fost prezentarea oportunităților de finanțare pentru dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar, prin intermediul Planului Național de Redresare și Reziliență.
”Consiliul Județean, în calitate de solicitant eligibil, urmează să depună un proiect pentru dotarea grădinițelor, școlilor și liceelor din întreg județul Vrancea, inițiativa noastră fiind aceea de a colecta informații și de a consulta toate școlile din județ în ceea ce privește necesarul de dotări la acest moment”, a transmis Cătălin Toma, președintele Consiliului Județean Vrancea.
Specialiștii din cadrul administrației județene au răspuns tututor întrebărilor adresate de către managerii instituțiilor de învățământ preuniversitar prezenți la întâlnire.
Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00 ⇒Ordinea de zi
Leggi di più
Locuri de muncă vacante la data de 13 iunie 2024 în Județul Vrancea și Uniunea Europeană