Notizie

Inaugurare școală și grădiniță nouă la Nereju

Moș Crăciun a venit mai devreme pentru elevii și cadrele didactice din comuna Nereju, care au participat astăzi la inaugurarea școlii și grădiniței în care vor învăța peste 300 de elevi și preșcolari.
La inaugurare au participat președintele Consiliului Județean Vrancea, Cătălin Toma, alături de vicepreședintele Ionel Cel-Mare, subprefecții Claudia Serafimciuc și Gheorghiță Berbece, inspectorul școlar general Daniela Marchitan, președintele Asociației Comunelor din România – filiala Vrancea, Fănică Popa și consilierul județean Claudiu Matei.
“Vă asigur de tot sprijinul Consiliului Județean în ceea ce privește finanțarea proiectelor pe care le aveți la nivelul comunei Nereju. Noi facem tot posibilul să vă fie viața cât mai bună și suntem obligați să facem tot ce ne stă în putință ca acești copii minunați, care reprezintă viitorul, să aibă parte de investiții concrete. A investi în școală și sănătate înseamnă a investi în viitorul nostru, al tuturor”, le-a spus Cătălin Toma celor prezenți.
Copiii au fost bucuroși să își ocupe locurile în clasele noi. În curtea școlii, Primăria a realizat și un teren de minifotbal.
Administrația locală din Nereju, condusă de primarul Toader Gemănaș, a reușit să modernizeze infrastructura școlară din localitate cu finanțare prin Programul Național de Dezvoltare Locală și din bugetul local.
Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00 ⇒Ordinea de zi
Leggi di più
Locuri de muncă vacante la data de 13 iunie 2024 în Județul Vrancea și Uniunea Europeană