Opportunità

Oportunitate pentru tinerii vrânceni!

Cursuri gratuite de calificare pentru tinerii cu vârsta cuprinsă între 16-29 ani și posibilitatea înființării unei afaceri proprii, în cadrul proiectului „Investește în viitorul tău!”, cofinanțat din Fondul Social European, prin Programul Operațional Capital Uman 2014-2020.

Proiectul se adresează tinerilor NEETs, adică tineri din mediul rural și urban care NU sunt angajați și NU urmează niciun program educațional sau de formare, cu domiciliul sau reședința în regiunile de implementare ale proiectului (inclusiv județul Vrancea) și sunt înregistrați la Agenția Județeană de Ocupare a Forței de Muncă.

➡ În cadrul proiectului se organizează cursuri gratuite de formare și perfecționare:

✔ Operator de Introducere, Validare și Prelucrare Date (operare pe calculator)

✔ Agent de securitate

✔ Lucrător commercial

Programul cursurilor este de 80/360 de ore, fiind organizate cât mai aproape de domiciliul participanților, imediat ce în zona vizată se formează o grupă de minimum 14 persoane (pentru cursurile de inițiere = 80 ore) sau 28 persoane (pentru cursurile de calificare = 360 ore).

Absolvenții cursurilor vor primi, de asemenea, o subvenție de 400 lei/1.800 lei, în funcție de tipul cursului pe care îl urmează. De asemenea, 28 de persoane vor fi formate în domeniul antreprenoriatului și 260 de persoane vor beneficia de servicii de mediere pe piața muncii.

📲 Detalii și înscrieri la telefon: 021/6427951, mail comunicare@gecost2001.ro și www.gecost2001.ro .

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00 ⇒Ordinea de zi
Leggi di più
Locuri de muncă vacante la data de 13 iunie 2024 în Județul Vrancea și Uniunea Europeană