Annunci

ANUNȚ IMPORTANT

Furnizarea gazelor naturale pentru consumatorii casnici și non-casnici din localitățile Focșani, Petrești (comuna Vînători), Golești, Cotești și Slobozia Ciorăști, va fi oprită în perioada 25.08.2021, ora 5.30  – 26.08.2021, ora 21.00, ca urmare a unor lucrări de reparații a rețelei Transgaz din raza municipiului Focșani.

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele – Direcția Regională Est au anunțat că reluarea furnizării gazului va începe cu seara zilei de 25.08.2021 pentru consumatorii care desfășoară activități de prestare servicii esențiale, cum ar fi spitale, creșe, grădinițe, case de pensionari, autorități, unii agenți economici și va continua a doua zi dimineață cu ceilalți consumatori, până la ora 21.00.

ANUNȚ PUBLIC

CONSILIUL JUDEŢEAN VRANCEA, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: “Consolidare, Reabilitare, Extindere, Modernizare și Dotare Stadion Tineretului”
Calendarul evenimentelor din județul Vrancea în anul 2024

Pentru a vizualiza ce evenimente culturale, comemorative sau sociale sunt programate să se desfășoare în județul nostru în acest an, accesați  Calendarul evenimentelor din județul Vrancea în anul 2024 .
Lansarea platformei EU Rural Toolkit

A fost lansat de către Comisia Europeană, respectiv Centrul Comun de Cercetare (JRC), în colaborare cu DG REGIO și DG AGRI, un ghid interactiv (online) care prezintă toate instrumentele de finanțare disponibile la nivelul UE pentru zonele rurale (https://funding.rural-vision.europa.eu/?lng=ro) Toolkit-ul Rural cuprinde oportunități de finanțare din 26 de fonduri ale UE, pentru antreprenorii și autoritățile locale din zonele …