Eventi

1 Decembrie – Ziua Naţională a României

Ziua Națională a României, deși sărbătorită atipic în acest an din cauza restricțiilor impuse de pandemie, rămâne la fel de importantă pentru fiecare dintre noi, cei care simțim românește. În cadrul ceremoniei restrânse care a avut loc astăzi în Piața Unirii din Focșani, președintele Consiliului Județean Vrancea, Cătălin Dumitru Toma, a făcut un apel la unitate pentru toți românii și a transmis gândurile sale sincere de bine către toți vrâncenii. ”Urez din inimă un sincer ”La mulți ani!” tuturor românilor! 1 Decembrie este o zi care ne arată că România este puternică, că țara noastră poate face față oricăror provocări, iar unitatea este mai importantă decât orice ambiție și orgoliu, pentru că suntem români, înainte de orice. Haideți să fim uniți, pentru că Vrancea reprezintă un simbol al unirii. Vă rog, dragi vrânceni, să respectăm România, să ne gândim la România indiferent unde suntem și trebuie să avem, ori de câte ori ne gândim la țara noastră, un sentiment de credință, pentru că Dumnezeu ne ajută atât timp cât și noi respectăm acest popor. Așa să ne ajute Dumnezeu!”, a transmis Cătălin Toma, președintele Consiliului Județean Vrancea.

La mulți ani, vrânceni! La mulți ani, români! La mulți ani, România!

Lista locurilor de munca vacante la data de 18.02.2021

Consultati lista locurilor de munca declarate vacante de catre agentii economici la data de 18.02.2021, transmisa de Agentia Locala pentru Ocuparea Fortei de Munca. Pentru a o vizualiza, dati click AICI.
Leggi di più
Cătălin Toma, președintele CJ Vrancea: ”Vom face toate demersurile pentru ca peste 2-3 ani să putem vizita Casa Memorială Duiliu Zamfirescu”

Unul dintre moștenitorii celebrului scriitor și om politic Duiliu Zamfirescu, strănepotul său, Nicolas Duiliu Zamfirescu, a fost prezent astăzi la Focșani, unde a avut o întâlnire cu președintele Consiliului Județean Vrancea, Cătălin Toma. Reprezentant al tuturor moștenitorilor, Nicolas Duiliu Zamfirescu a venit de la Paris pentru a pune la punct, …
Leggi di più