Nouvelles

Consiliul Județean Vrancea a scos la licitație serviciile de proiectare pentru modernizarea DJ 204E Mirceștii Noi-Ciușlea-Străjescu-Doaga-DN24

Unul dintre cele mai tranzitate drumuri județene din Vrancea, care are nevoie stringentă de reparații pentru desfășurarea unui trafic normal, în condiții de siguranță, este DJ 204E dintre localitățile Mirceștii Noi-Ciușlea-Străjescu-Doaga-DN24.

Primul pas pentru ca acest drum să intre în proces de modernizare a fost făcut de Consiliul Județean, respectiv scoaterea la licitație a serviciilor de elaborare a proiectului tehnic pentru obiectivul de investiții „Modernizare infrastructură rutieră de drum județean 204E dintre localitățile Mirceștii Noi-Ciușlea-Străjescu-Doaga-DN24”, pe o lungime de circa 18 km.

Valoarea totală estimată este de 2.977.920 lei, finanțarea fiind asigurată din fonduri europene, în cadrul Programul Operațional Asistență Tehnică.

Criteriul de atribuire este cel mai bun raport calitate-preț, iar termenul limită până la care firmele de proiectare pot depune oferte este 26 iulie 2021, ora 15:00.

Pentru o mai mare vizibilitate și transparență, anunțul a fost publicat și în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene.

Regulament alocare spații Crângul Petrești pentru evenimentul din 1 iunie 2024 (Ziua Internațională a Copilului)

Consiliul Județean Vrancea organizează evenimentul dedicat copiilor „1 iunie 2024 – Ziua Internațională a Copilului”. Prezentul document oferă informații și instrucțiuni comercianților care doresc să se înscrie la eveniment. REGULAMENT
Lire plus
Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă extraordinară în data de 14 mai 2024, ora 10.00