Nachrichten

Răspuns solicitare de clarificare

La sediul Consiliului Judeţean Vrancea au fost înregistrate solicitări de clarificări transmise de un operator economic interesat de proiectul “Servicii de creaţie şi realizare pachet materiale de promovare a Judeţului Vrancea pe plan intern şi internaţional”. Prin acest document se solicită următoarele clarificări:

In legatura cu anuntul cu nr. ADV1013411, respectiv: “Servicii de creatie si realizare pachet de materiale de promovare a judetului Vrancea pe plan intern si international”, va rugam sa clarificati urmatoarele aspecte:

Întrebarea 1:
Va rugam sa mentionati un numar minim si un numar maxim al pachetelor de promovare ce se doresc a fi puse la dispozitia autoritatii contractante.

Răspuns întrebare 1:
Numărul pachetelor de promovare va fi stabilit în limita valorii estimate stabilite prin anunţul publicitar.

Întrebarea 2:
Va rugam sa specificati, in cazul ofertarii variantei de promovare pe stick, daca si ce anume trebuie incarcat pe acesta, pe langa filmuletul ce va fi pus la dispozitia beneficiarului, de catre UAT Judetul Vrancea.

Răspuns întrebare 2:
În situaţia în care ofertanţii optează ca unul dintre materialele din pachetul propus este stick-ul, pe acesta va fi încărcat filmul de prezentare.

Întrebarea 3:
Va rugam sa confirmati faptul ca in faza de ofertare este suficienta prezentarea tehnica a materialelor de promovare sugerate, fara a se prezenta continutul acestora (imagini sau text).

Răspuns întrebare 3:
Imaginile şi textele prezentate vor avea caracter exemplificativ, astfel încât să poată fi stabilite limitele numărului de caractere, al imaginilor şi al altor elemente grafice care pot fi încadrate în materialul respectiv

Întrebarea 4:
Va rugam sa ne transmiteti un link unde se poate gasi prezenta achizitie publica precum si viitoarele clarificari.
Răspuns întrebare 4:
Informaţii despre prezenta achiziţie pot fi accesate în cadrul anunţului publicitar publicat pe SEAP nr. ADV1013411, răspunsurile la solicitările de clarificări fiind postate pe situl instituţiei www.cjvrancea.ro.
Răspunsurile anterioare prezentului pot fi accesate

Întrebarea 5:
Va rugam sa specificati numarul minim al produselor ce se regasesc in fiecare pachet de promovare.

Răspuns întrebare 5:
Numărul minim al produselor din fiecare pachet este la latitudinea ofertanţilor.