Răspuns solicitare de clarificări 2

RĂSPUNS SOLICITARE DE CLARIFICĂRI

La sediul Consiliului Județean Vrancea a fost înregistrată o solicitare de clarificări transmisă de un  operator economic interesat de proiectul “Servicii de creație și realizare pachet materiale de promovare a Județului Vrancea pe plan intern și internațional”. Prin acest document se solicită următoarele clarificări:

Întrebarea nr. 1:
Ce conţine un pachet de promovare? Un material print şi un stick memorie precum si alte materiale in limita a 300 RON/ buc?
Răspuns întrebare 1:
Un pachet de promovare trebuie să conțină minim 1 material în format print (tipărit) și minim 1 pe format electronic (memory stic, DVD, CD etc. ). Pe lângă acestea, fiecare ofertant are libertatea de a propune alte materiale de promovare, care împreună cu cele enumerate mai sus să fie în valoare de maxim 300 lei fără TVA/pachet.
Întrebarea nr. 2:
Materialul print trebuie realizat si prezentat anterior semnării contractului si predat in cadrul procedurii de achiziţie odată cu oferta tehnica si financiara? Daca da, el trebuie predat in format fizic sau electronic?
Răspuns întrebare 2:
Materialul print trebuie realizat și prezentat anterior semnării contractului, în variantă electronică precum și tipărită.
Întrebarea nr. 3:
Stick-ul de memorie trebuie predat in format fizic la momentul depunerii ofertei tehnice si financiare sau doar explicitat? Vă rugăm să precizaţi capacitatea stick – ului de memorie in conformitate cu conţinutul video pe care AC îl va pune la dispoziţie conform documentaţiei.
Răspuns întrebare 3:

Stickul de memorie (design-ul său, precum și elementele grafice ce vor fi folosite în prezentarea acestui stick de memorie) poate fi doar explicitat, fără a fi adus în format fizic, însă din explicitare trebuie să reiasă dimensiunea, culoarea, grafica etc. a stick-ului.  Doar Ofertantul declarat câștigător trebuie să predea în format fizic stick-ul de memorie. Stick-ul de memorie trebuie să aibă minim 8 GB.
Întrebarea nr. 4:
Obiectele (material print, stick de memorie etc.) trebuie să vină ambalate individual (cutie, punga etc.) păstrând imaginea conceptuala a proiectului?
Răspuns întrebare 4:
Toate materialele de promovare incluse în pachet trebuie să vină ambalate individual, păstrând imaginea conceptuală a proiectului.
Întrebarea nr. 5:
Care este numărul total de pachete de promovare?
Răspuns întrebare 5:
Numărul de pachete ce va fi achiziționat se va realiza în funcție de prețul ofertat/pachet de promovare, cu încadrarea în valoarea estimată totală de 120.000 lei fără TVA.
Întrebarea nr. 6:
Care este criteriul de atribuire a contractului?
Răspuns întrebare 6:
Specialiștii din cadrul Consiliului Județean Vrancea vor analiza pachetul de materiale de promovare propus de către fiecare ofertant în parte. Alegerea ofertantului câștigător se va face în funcție de originalitatea conceptului de design, a elementelor grafice propuse, a așezării în pagină a imaginilor și textelor propuse şi utilizate în realizarea pachetului de  materiale de promovare (trebuie menționat din nou că aceste materiale vor fi folosite și la întâlniri oficiale, dar și la târguri și expoziții naționale și internaționale), toate acestea în corelare cu prețul ofertat/pachet.
Lucrări de reabilitare finalizate la corpurile de clădire de pe str. Cuza Voda nr. 56 din Focșani

O altă investiție derulată de Consiliul Județean Vrancea, finanțată din fonduri europene, este la final. Vicepreședintele Consiliului Județean Vrancea, Ionel Cel-Mare, a făcut astăzi o vizită pe teren la clădirile proaspăt reabilitate de pe str. Cuza Voda nr. 56, unde au funcționat serviciile publice de pașapoarte, evidența populației, înmatriculări și …
Ședinţa ordinară a Consiliului Judeţean Vrancea din data de 28 martie 2024

Ordinea de zi a Ședinţei ordinare în data de 28 martie 2024, ora 10.00