Nachrichten

Președintele Marian Oprișan a semnat contractul pentru „Modernizare DJ 205J, intersecție DJ 204E (Panciu) – intersecție DJ 205H (Movilița), L=7.27 km, comuna Movilița, Județul Vrancea”

Programul amplu de reabilitare a drumurilor județene din Vrancea continuă, un alt drum urmând să fie modernizat în perioada imediat următoare. Președintele Consiliului Județean Vrancea, domnul Marian Oprișan a semnat astăzi contractul privind elaborarea serviciilor de proiectare și execuția lucrărilor pentru „Modernizare DJ 205J, intersecție DJ 204E (Panciu) – intersecție DJ 205H (Movilița), km 0+000 – 7+270, L=7.27 km, comuna Movilița, Județul Vrancea”.
Contractantul, firma SC TANCRAD SRL Galați, care a fost desemnat câștigător în SEAP, trebuie să elaboreze servicii de proiectare la faza: proiect tehnic, detalii de execuţie, caiete de sarcini, documentaţie tehnică autorizaţie de construire, documentaţie pentru avize și acorduri (P.T.+D.E.+C.S.+D.T.A.C.+D.A.A.), servicii de asistenţă tehnică din partea proiectantului şi să execute lucrări pentru „Modernizare DJ 205J, intersecție DJ 204E (Panciu) – intersecție DJ 205H (Movilița), km 0+000 – 7+270, L=7.27 km, comuna Movilița, Județul Vrancea”.
Valoarea totală a contractului este de 12.293.985 lei cu TVA inclus, în care se includ cheltuieli pentru proiectare şi inginerie, cheltuieli pentru asistenţă tehnică, cheltuieli pentru investiţia de bază și cheltuieli cu organizarea de șantier. Investiția este finanțată de Guvernul României, în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală (PNDL) 2017-2020.
Termenul de execuție al lucrărilor este de 47 de luni, iar durata garanției este de 72 de luni.

28 iunie 2018
Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă extraordinară în data de 24 aprilie 2024, ora 10.00

Ordinea de zi a şedinţei extraordinare a Consiliului Judeţean Vrancea din data de  24 aprilie 2024, ora 10.00
Parc tematic la Mausoleul Eroilor din Mărășești