Nachrichten

Președintele Federației Române de Fotbal, Răzvan Burleanu, în vizită la Consiliul Județean Vrancea

O delegație a Federației Române de Fotbal, condusă de președintele Răzvan Burleanu, a fost primită astăzi la Consiliul Județean Vrancea de către președintele Cătălin Toma, vicepreședintele Ionel Cel-Mare, administratorul public Adrian Crețu și consilierul local Liviu Macovei.
”Am abordat problema investițiilor în ceea ce privește infrastructura sportivă din Vrancea. Am analizat alături de conducerea FRF mai multe variante prin care să reabilităm cele două baze sportive din Focșani, stadioanele Milcovul și Tineretului, unde copiii și tinerii vrânceni să se poată antrena sau să practice sportul de performanță”, a afirmat Cătălin Toma, președintele Consiliului Județean Vrancea.
Una dintre propunerile FRF este aceea de a construi un teren cu suprafață sintetică pe o parte din stadionul Tineretului, prin fonduri asigurate de Compania Națională de Investiții.
Totodată, administrația județeană intenționează să depășească barierele juridico-administrative în ceea ce privește reabilitarea stadionului Milcovul, în vederea transformării acestuia într-o arenă modernă, cu minimum 5.000 de locuri.
Consiliul Județean Vrancea a susținut fotbalul la nivel de copii anul trecut, prin organizarea Superligii Copiilor, împreună cu Asociația Județeană de Fotbal Vrancea, eveniment care va fi susținut și în acest an.
Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00 ⇒Ordinea de zi
Locuri de muncă vacante la data de 13 iunie 2024 în Județul Vrancea și Uniunea Europeană

La data de 13.06.2024 au fost declarate de către agenții economici 272 locuri de muncă vacante în județul Vrancea și 158 locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană. Pentru detalii suplimentare vă rugăm să accesați pagina www.anofm.ro sau la telefon 0237/224677, 0237/224678. (email: ajofm.vn@anofm.gov.ro, vrancea@anofm.gov.ro) Locuri de muncă