Notizie

Precizari cu privire la transportul public judetean

Stimați cetățeni ai județului Vrancea,

Având în vedere unele sesizări privind diminuarea numărului de curse pe traseele județene de transport în comun, vă aducem la cunoștință că nici în perioada stării de urgență și nici pe durata stării de alertă, PROGRAMUL JUDEȚEAN DE TRANSPORT PERSOANE nu a fost modificat.

Consiliul Județean Vrancea a menținut neschimbate atât numărul de curse, cât și programul efectuării acestora, cu obligativitatea pentru operatorii de transport de a lua măsurile de prevenire a epidemiei de SARS-CoV2, în conformitate cu prevederile legale în vigoare.

Solicităm pe acesta cale, tuturor cetățenilor, beneficiari ai transportului public județean de persoane, să ne comunice orice neregularitate constatată în modul de operare al curselor, pe traseele pe care le utilizează, atât pe mail la adresa contact@cjvrancea.ro, cât și la fax (+40.237.212228), tel. (+40.237.213057)

Lista locurilor de munca vacante la data de 17.09.2020

Consultati lista locurilor de munca declarate vacante de catre agentii economici la data de 10.09.2020, transmisa de Agentia Locala pentru Ocuparea Fortei de Munca. Pentru a o vizualiza, dati click AICI.
Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă ordinara în data de 24.09.2020, ora 13.00

Încep lucrările de restaurare și consolidare la Casa Tatovici- secția de științe ale naturii!

Președintele Consiliului Județean Vrancea, Marian Oprișan, a semnat ordinul de începere a lucrărilor la obiectivul de investiții „Consolidare și restaurare secția de științe ale naturii și acvariu- Casa Tatovici”. Monumentul istoric va prinde viață în cadrul unui proiect derulat de Consiliul Județean, cu valoare totală a lucrărilor de proiectare și …