Nachrichten

Pe drumul județean 252 se efectuează lucrări de refacere!

Așa cum ne-am obișnuit, zilnic, se aduc critici la adresa conducerii administrației județene, în special pe tema reabilitării infrastructurii, deoarece natura umană este predispusă să scoată în evidență lucrurile negative și să găsească responsabili, fără a cunoaște realitatea și procedurile care se află în derulare.
Așadar, facem precizarea că în acest moment pe drumul județean 252, care traversează localitatea Ploscuțeni, se efectuează lucrări de refacere în mai multe puncte. Acest drum reprezintă lotul 4 din cadrul contractului de proiectare și execuție lucrări, care are o valoare totală de aproximativ 3,5 milioane lei și o durată de execuție de 12 luni calendaristice.
Precizăm că ordinul de începere a lucrărilor a fost semnat în data de 11 noiembrie 2019 și până în acest moment a fost executat un procent 66 % din proiect.
Asigurăm cetățenii județului că finalizarea lucrărilor se va face în termenul prevăzut în contract, respectiv luna noiembrie a acestui an!
Lista locurilor de munca vacante la data de 17.09.2020

Consultati lista locurilor de munca declarate vacante de catre agentii economici la data de 10.09.2020, transmisa de Agentia Locala pentru Ocuparea Fortei de Munca. Pentru a o vizualiza, dati click AICI.
Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă ordinara în data de 24.09.2020, ora 13.00

Încep lucrările de restaurare și consolidare la Casa Tatovici- secția de științe ale naturii!

Președintele Consiliului Județean Vrancea, Marian Oprișan, a semnat ordinul de începere a lucrărilor la obiectivul de investiții „Consolidare și restaurare secția de științe ale naturii și acvariu- Casa Tatovici”. Monumentul istoric va prinde viață în cadrul unui proiect derulat de Consiliul Județean, cu valoare totală a lucrărilor de proiectare și …