Notizie

Invitație conferință de presă lansare proiect

Unitatea Administrativ Teritorială Judeţul Vrancea, în calitate de beneficiar al contractului de finanţare, încheiat între Ministerul Dezvoltării Regionale, Administraţiei Publice şi Fondurilor Europene – în calitate de Autoritate de Management pentru Programul Operaţional Regional 2014 – 2020 şi Agenţia pentru Dezvoltare Regională a Regiunii de Dezvoltare Sud-Est – în calitate de Organism Intermediar pentru Programul Operaţional Regional 2014 – 2020, Axa prioritară 6 – „Îmbunătăţirea  infrastructurii rutiere de importanţă regională”, Prioritatea de investiţii 6.1 „Stimularea mobilităţii regionale prin conectarea nodurilor secundare şi terţiare la infrastructura TEN-T, inclusiv a nodurilor multimodale, pentru Regiunea de Dezvoltare Sud–Est”, vă invită să participaţi în data de 23 martie 2018, cu începere de la  ora 11.00, în Sala de şedinţe a Consiliului Judeţean Vrancea, la conferinţa de presă de lansare, cu ocazia diseminării şi mediatizării acţiunilor care se vor desfăşura în cadrul proiectului „Modernizarea  infrastructurii rutiere de drum judeţean dintre localităţile Gologanu – Slobozia Ciorăşti – Coteşti, cu conectivitate directă la reţeaua TEN –T”, cod SMIS 108701.

Pentru alte informaţii suplimentare vă puteţi adresa Direcţiei Tehnice şi Investiţii din cadrul Consiliului Judeţean Vrancea (persoană de contact – Manager de proiect Scanghel Marinela , tel.0372.372.456, fax 0372.372.474).
Oferta locurilor de munca vacante, transmisă de către AJOFM, la data de 08.04.2021
Convocarea Consiliului Județean Vrancea în ședința ordinară în data de 16.04.2021, ora 10,00

Infrastructură energetică în orașe – Eveniment online organizat de Camera de Comerț Româno-Germană  19 – 23 aprilie 2021

Infrastructură energetică în orașe – Eveniment online organizat de Camera de Comerț Româno-Germană 19 – 23 aprilie 2021