Nachrichten

Hai să dăm mână cu mână să facem din Țara Vrancei ”Destinația anului 2021 în România”!

Consiliul Județean Vrancea susține ideea de mediatizare a Țării Vrancei, într-o campanie menită să atragă cât mai mulți turiști în județul nostru. Vrancea este la un nou început de drum și, împreună, putem face din locul în care ne-am născut sau locuim o destinație captivantă pentru românii și străinii care-și doresc o vacanță.
”Haideți să vorbim oamenilor despre Țara Vrancei! Să le arătăm viile și munții noștri, rezervațiile naturale din Lunca Siretului sau Cheile Tișiței, să-i chemăm să bea vinurile care ne-au făcut cunoscuți, să guste cașul dospit în fân sau să poarte măștile de Păunești sau Nereju. Nominalizează Țara Vrancei ca fiind destinația ta preferată în 2021, apoi dă share să afle toată lumea de noi”, a transmis președintele Consiliului Județean Vrancea, Cătălin Toma.
Așadar, CJ Vrancea vă invită să nominalizați pe site-ul www.destinatiaanului.ro Țara Vrancei ca destinația anului în România, pentru ca toată lumea să cunoască tot ce are mai bun și mai frumos tărâmul de legendă al Babei Vrâncioaia!
Pe 4 iunie vor fi anunțate de către organizatori cele 6 destinații finaliste, iar destinația câștigătoare va fi cunoscută pe 4 septembrie. Ulterior, destinația preferată din România va fi promovată la o televiziune centrală și pe cele mai importante 10 bloguri de turism din România.

Alege să vizitezi Țara Vrancei!
Distribuie să afle toată lumea de Țara Vrancei!
Votați Țara Vrancei ca ”Destinația anului 2021 în România”!

#TaraVrancei

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00 ⇒Ordinea de zi
Locuri de muncă vacante la data de 13 iunie 2024 în Județul Vrancea și Uniunea Europeană