Chancen

Deschiderea sesiunii de finantare pentru investitiile in pomicultura prin PNDR 2020

In data de 15 februarie 2019, Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) a deschis sesiunea de primire a proiectelor de investitii aferente submasurii 4.1a Investitii in exploatatii pomicole”, din cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020 (PNDR).

Pentru consultarea integrala a comunicatului de presa dati click AICI.

ANUNȚ PUBLIC

CONSILIUL JUDEŢEAN VRANCEA, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: “Consolidare, Reabilitare, Extindere, Modernizare și Dotare Stadion Tineretului”
Calendarul evenimentelor din județul Vrancea în anul 2024

Pentru a vizualiza ce evenimente culturale, comemorative sau sociale sunt programate să se desfășoare în județul nostru în acest an, accesați  Calendarul evenimentelor din județul Vrancea în anul 2024 .
Lansarea platformei EU Rural Toolkit

A fost lansat de către Comisia Europeană, respectiv Centrul Comun de Cercetare (JRC), în colaborare cu DG REGIO și DG AGRI, un ghid interactiv (online) care prezintă toate instrumentele de finanțare disponibile la nivelul UE pentru zonele rurale (https://funding.rural-vision.europa.eu/?lng=ro) Toolkit-ul Rural cuprinde oportunități de finanțare din 26 de fonduri ale UE, pentru antreprenorii și autoritățile locale din zonele …