Nachrichten

Consiliul Județean Vrancea sprijină promovarea mecanismului de bugetare participativă la nivelul județului Vrancea.

Consiliul Județean Vrancea a încheiat cu Asociația Roma Entrepreneurship Development Parteneriatul pentru dezvoltare locală, în cadrul proiectului ”Bugetarea participativă în județul Vrancea – premisă pentru promovarea dezvoltării la nivel local”, POCA 2014-2020.

Prin intermediul acestui proiect, care s-a încheiat în luna august a anului trecut, s-a urmărit ”dezvoltarea inițiativelor care vizează creșterea implicării cetățenilor în comunitate și în procesul de luare a deciziilor, privind bugetarea participativă la nivelul județului Vrancea.”

Consiliul Județean Vrancea și Organizația REDI invită cetățenii să se informeze cu privire la rezultatele implementării proiectului și cu privire la mecanismul de bugetare participativă, în general, prin accesarea platformei https://bugetareparticipativavrancea.ro/.

Regulament alocare spații Crângul Petrești pentru evenimentul din 1 iunie 2024 (Ziua Internațională a Copilului)

Consiliul Județean Vrancea organizează evenimentul dedicat copiilor „1 iunie 2024 – Ziua Internațională a Copilului”. Prezentul document oferă informații și instrucțiuni comercianților care doresc să se înscrie la eveniment. REGULAMENT
Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă extraordinară în data de 14 mai 2024, ora 10.00
Campusul profesional din Vrancea poartă denumirea ”Profesor Cătălin TOMA”, în memoria fostului președinte al Consiliului Județean