Nachrichten

Consiliul Județean vă invită duminică, 16 decembrie, la Concursul de înot

Ca în fiecare an, în preajma Crăciunului, Consiliul Județean Vrancea derulează o serie de activități dedicate copiilor din județ, reunite sub numele de ”Magia Crăciunului”.

Una dintre acțiunile importante, desfășurate în acest sens, organizate în cadrul evenimentului ”Magia Crăciunului” constă în derularea Concursului de înot. Acesta va avea loc duminică, pe 16 decembrie 2018, la ora 10:00, la Bazinul de înot didactic din strada Aleea Stadionului nr. 2, Focșani.

În cadrul competiției participă sportivi-amatori, atât fete cât şi băieți, cu vârste cuprinse între 5 ani și 19 ani, care urmează cursurile unei unități de învătământ din județul Vrancea . Intrarea concurenților, în incinta bazinului de înot, va fi posibilă începând cu ora 8:00, iar încălzirea acestora se face începând cu ora 9:00.

Accesul publicului în tribune este gratuit în limita locurilor disponibile, iar membrii mass media au acces în sala bazinului, într-o zonă special amenajată, echipați corespunzător (papuci din plastic care vor fi furnizați la bazin), potrivit regulilor de igienă și de siguranță care trebuie respectate în incinta bazinului de înot.

Comisia de organizare va premia câştigătorii locurilor I, II, III la fiecare probă, iar în caz de egalitate, se vor acorda mai multe premii la aceeași categorie. Premiile constau in diplome și medalii corespunzatoare locului obtinut (I, II, III).

Toți participanții la concursul de înot vor primi din partea organizatorilor diplome de participare. Totodată, la inițiativa președintelui Consiliului Județean Vrancea, domnul Marian Oprișan, vor fi oferite 300 pachete de dulciuri pentru toți copii care vor participa la concurs, dar și pentru copiii din tribune.

Președintele Consiliului Județean Vrancea urează tuturor participanților mult succes!

Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă extraordinara în data de 23.10.2020, ora 10.00

Consiliul Județean Vrancea pentru mandatul 2020-2024 este constituit

Astăzi, 21 octombrie 2020, a avut loc ședința de constituire a Consiliului Județean Vrancea. Noul președinte ales, Cătălin Toma, și cei 28 de consilieri județeni validați au depus jurământul, în prezența invitaților. Cătălin Toma, președintele Consiliului Județean Vrancea, a declarat după depunerea jurământului: ”Mulțumesc vrâncenilor pentru că mi-au dat oportunitatea …
Încheierea Tribunalului Vrancea privind validarea alegerii candidaților declarați supleanți în funcția de consilier județean al județului Vrancea