Nachrichten

Inaugurare Bazin de înot didactic

Bazinul de înot didactic va fi deschis publicului începând cu 1 iunie, de Ziua Copilului

Conducerea Consiliului Județean Vrancea face un cadou simbolic copiilor din județul Vrancea vineri, 1 iunie, când va fi deschis pentru public Bazinul de înot didactic din cadrul complexului sportiv din Focșani – Sud.
Bazinul de înot va fi deschis începând cu ora 7.00, conform orarului: luni între orele 14.00-21.00 și marți-duminică între orele 7.00-21.00.
Bazinul de înot este destinat desfășurării de cursuri de inițiere-învățare a înotului, organizării și promovării competițiilor sportive, pentru pregătirea sportivă de performanță și accesul publicului pentru înot, pe bază de bilete și abonamente.
La inițiativa președintelui Consiliului Județean Vrancea, domnul Marian Oprișan, elevii și persoanele cu dizabilități din județul Vrancea vor beneficia de gratuitate pentru cursurile de învățare a înotului, organizate în baza protocoalelor încheiate cu unitățile școlare și cu DGASPC Vrancea. În acest sens, Consiliul Județean Vrancea a încheiat deja un protocol de colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean și se află în procedura de semnare a protocoalelor cu școlile din județ, pentru desfășurarea de cursuri didactice de înot. Primele grupe de copii care vor învăța să înoate în noul bazin sunt deja planificate. În bazin au acces copiii cu vârsta de peste 5 ani.
Accesul publicului în bazinul de înot se face pe bază de programare. Programările se pot realiza prin mai multe modalități: direct la recepția bazinului, telefonic la numărul: 0371.322.665 sau printr-un email la: bazininot@cjvrancea.ro.
Pentru desfășurarea optimă a activităților din cadrul Bazinului de înot didactic, vă rugăm să citiți Regulamentul, care va fi afișat la bazin, dar care poate fi consultat și online, AICI.

31 mai 2018
Proces verbal încheiat cu ocazia sedinței de preselecție a operatorilor economici înscriși la licitația/negocierea de masă lemnoasă pe picior, organizată de Consiliul Județean Vrancea în data de 26.10.2020

Proces verbal încheiat cu ocazia sedinței de preselecție a operatorilor economici  înscriși la licitația/negocierea de masă lemnoasă pe picior, organizată de Consiliul Județean Vrancea în data de 26.10.2020, ora 12.00, conform prevederilor H.G. nr. 715/2017 cu modificările și completările ulterioare
Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă extraordinara în data de 23.10.2020, ora 10.00