Nachrichten

Claudiu Matei, noul președinte al Consiliului Consultativ pentru Probleme de Tineret de pe lângă Consiliul Județean Vrancea

Astăzi s-a constituit Consiliul Consultativ pentru Probleme de Tineret (CCPT) de pe lângă Consiliul Județean Vrancea pentru un mandat de 4 ani, din care fac parte în prezent patru ONG-uri din județul Vrancea, respectiv: Asociația Elevilor din Județul Vrancea, Asociația Change Your Lifestyle for You, Asociația Tenis Club, Asociația Grow Up Project. Din CCPT fac parte și cei mai tineri trei consilieri județeni: Claudiu Matei, Adelina Tărlungeanu și Florin Jan Vasilache.

În cadrul ședinței de astăzi a fost propus și ales cu unanimitate de voturi președintele CCPT în persoana consilierului județean Claudiu Matei.

Consiliul Consultativ pentru Probleme de Tineret reprezintă forul consultativ pe lângă Consiliul Judeţean Vrancea, care funcţionează pe baza dialogului structurat în ceea ce priveşte elaborarea şi monitorizarea aplicării politicilor publice în domeniul tineretului, la nivel judeţean.

Mult succes!

ANUNȚ PUBLIC

CONSILIUL JUDEŢEAN VRANCEA, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: “Consolidare, Reabilitare, Extindere, Modernizare și Dotare Stadion Tineretului”
Calendarul evenimentelor din județul Vrancea în anul 2024

Pentru a vizualiza ce evenimente culturale, comemorative sau sociale sunt programate să se desfășoare în județul nostru în acest an, accesați  Calendarul evenimentelor din județul Vrancea în anul 2024 .
Lansarea platformei EU Rural Toolkit

A fost lansat de către Comisia Europeană, respectiv Centrul Comun de Cercetare (JRC), în colaborare cu DG REGIO și DG AGRI, un ghid interactiv (online) care prezintă toate instrumentele de finanțare disponibile la nivelul UE pentru zonele rurale (https://funding.rural-vision.europa.eu/?lng=ro) Toolkit-ul Rural cuprinde oportunități de finanțare din 26 de fonduri ale UE, pentru antreprenorii și autoritățile locale din zonele …