Nachrichten

Prima etapă a Vrancea Trophy, ediția a XV-a, încheiată cu succes!

Etapa I a circuitului de tenis 𝑽𝒓𝒂𝒏𝒄𝒆𝒂 𝑻𝒓𝒐𝒑𝒉𝒚 din acest an a fost una cu un calendar care a cuprins organizarea European Summer Cups U12 By Dunlop – Campionatul European de Vară pe Echipe U12 – Zona D la care au participat cei mai buni jucători de tenis U12 din opt țări (România, Bulgaria, Georgia, Rep. Moldova, Serbia, Spania, Elveția și Ucraina), dar și inaugurarea primului Centru Regional de Pregătire al FR Tenis la Focșani în cadrul Tenis Club Focșani – Școala de Tenis George Bucuroiu.
Mulțumim tuturor partenerilor care au ajutat la buna desfășurare a turneului, partenerilor media care au promovat și această etapă a Vrancea Trophy, voluntarilor care au contat în fiecare zi, arbitrilor, antrenorilor și jucătorilor care au contribuit la un spectacol sportiv de cea mai bună calitate!
Reușita acestui turneu a fost completată și de calificarea echipei naționale a României în faza finală a European Summer Cups U12, ceea ce a făcut ca eforturile tuturor celor implicați să fie răsplătite pe teren de talentații noștri jucători.
Consiliul Județean Vrancea susține sportul și va continua să fie alături de reprezentanții acestui domeniu foarte important pentru copiii noștri!
Regulament alocare spații Crângul Petrești pentru evenimentul din 1 iunie 2024 (Ziua Internațională a Copilului)

Consiliul Județean Vrancea organizează evenimentul dedicat copiilor „1 iunie 2024 – Ziua Internațională a Copilului”. Prezentul document oferă informații și instrucțiuni comercianților care doresc să se înscrie la eveniment. REGULAMENT
Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă extraordinară în data de 14 mai 2024, ora 10.00
Campusul profesional din Vrancea poartă denumirea ”Profesor Cătălin TOMA”, în memoria fostului președinte al Consiliului Județean