Événements

Ziua Armatei Române, comemorată la Mausoleul Eroilor din Focșani

O delegație a Consiliului Județean Vrancea, condusă de președintele Cătălin Dumitru Toma, a depus astăzi o coroană de flori la Mausoleul Eroilor din Focșani, cu ocazia Zilei Armatei Române. O zi memorabilă pentru întreaga națiune română, o zi în care bravii noștri soldați au eliberat și ultima palmă de pământ din Transilvania, pe 25 octombrie 1944.

În cuvântul său, președintele CJ Vrancea, Cătălin Toma, a vorbit despre omagiul pe care cu toții trebuie să-l aducem militarilor români: ”Este o onoare pentru mine să particip astăzi, în această frumoasă zi, la evenimentul dedicat Armatei Române, pentru prima dată în calitate de președinte al administrației județene. Armata înseamnă forță, înseamnă putere, înseamnă popor. Iar poporul român are datoria să cinstească Armata. Mă înclin în fața celor care au mers până la jertfa supremă. La mulți ani, Armatei Române!”.

Lista locurilor de munca vacante la data de 18.02.2021

Consultati lista locurilor de munca declarate vacante de catre agentii economici la data de 18.02.2021, transmisa de Agentia Locala pentru Ocuparea Fortei de Munca. Pentru a o vizualiza, dati click AICI.
Lire plus
Cătălin Toma, președintele CJ Vrancea: ”Vom face toate demersurile pentru ca peste 2-3 ani să putem vizita Casa Memorială Duiliu Zamfirescu”

Unul dintre moștenitorii celebrului scriitor și om politic Duiliu Zamfirescu, strănepotul său, Nicolas Duiliu Zamfirescu, a fost prezent astăzi la Focșani, unde a avut o întâlnire cu președintele Consiliului Județean Vrancea, Cătălin Toma. Reprezentant al tuturor moștenitorilor, Nicolas Duiliu Zamfirescu a venit de la Paris pentru a pune la punct, …
Lire plus