Nouvelles

Informare

Atestatele de producător pentru anul 2018 vor fi tipărite în zilele următoarele
Consiliul Județean Vrancea a trimis tuturor celor 73 de primării de pe raza județului o adresă prin care a solicitat autorităților locale transmiterea situațiilor privind numărul necesar de atestate de producător, în vederea demarării de către autoritatea publică județeană a procedurilor de achiziție a serviciilor de tipărire a acestor documente. Până la această dată, doar 10 primării din județ au transmis aceste date.
   În acest context, astăzi, 1 februarie 2018, Consiliul Județean Vrancea a semnat contractul cu Imprimeria Națională în vederea tipăririi acestor documente necesare producătorilor locali pentru comercializarea produselor agricole. De asemenea, instituția județeană a comandat achiziția, într-o primă etapă, a 1.000 de atestate și 1.000 de carnete de producător. Termenul de tipărire a acestor documente este de 15 zile lucrătoare, potrivit prevederilor contractuale.
   Astfel, în următoarele zile, producătorii locali din județul Vrancea care au solicitat eliberarea atestatelor, pentru a-și putea comercializa producția agricolă în piețe și târguri,  vor primi aceste documente.
1 februarie 2018
Regulament alocare spații Crângul Petrești pentru evenimentul din 1 iunie 2024 (Ziua Internațională a Copilului)

Consiliul Județean Vrancea organizează evenimentul dedicat copiilor „1 iunie 2024 – Ziua Internațională a Copilului”. Prezentul document oferă informații și instrucțiuni comercianților care doresc să se înscrie la eveniment. REGULAMENT
Lire plus