Événements

Festivalul Internațional al Viei și Vinului ”Bachus 2019”

Vinul e viață! Cetluită în butoaie sau așezată în sticle, licoarea rubinie abia așteaptă să izbucnească în mii de arome si gusturi imbietoare la Concursul Național de Vinuri! Veniți în Vrancea, la Focșani, să ne bucurăm la Festivalul Internațional al Viei și Vinului ”Bachus 2019”. Vă așteptăm la noi, să dăm cep la butoi, începând de joi – 3 octombrie 2019.

Lista locurilor de munca vacante la data de 17.09.2020

Consultati lista locurilor de munca declarate vacante de catre agentii economici la data de 10.09.2020, transmisa de Agentia Locala pentru Ocuparea Fortei de Munca. Pentru a o vizualiza, dati click AICI.
Lire plus
Convocarea Consiliului Judeţean Vrancea în şedinţă ordinara în data de 24.09.2020, ora 13.00

Lire plus
Încep lucrările de restaurare și consolidare la Casa Tatovici- secția de științe ale naturii!

Președintele Consiliului Județean Vrancea, Marian Oprișan, a semnat ordinul de începere a lucrărilor la obiectivul de investiții „Consolidare și restaurare secția de științe ale naturii și acvariu- Casa Tatovici”. Monumentul istoric va prinde viață în cadrul unui proiect derulat de Consiliul Județean, cu valoare totală a lucrărilor de proiectare și …