Consiliul Judeţean Vrancea este convocat în şedinţă ordinară joi, 7 aprilie 2022, la ora 10.00

Ordinea de zi a şedinţei cuprinde 15 proiecte de hotărâri, inițiate de președintele Cătălin Toma:

1. “Transformarea unui post din statul de funcții al aparatului de specialitate al Consiliului Județean Vrancea”
  2. „Modificarea statului de funcții pentru Biblioteca Județeană „Duiliu Zamfirescu” Vrancea”
  3. “Aprobarea acordului de parteneriat pentru implementarea proiectului de prevenire și reducere a consumului de substanțe psihoactive “Eu, tu, noi, liberi!” în județul Vrancea”
  4. „Trecerea din domeniul public al județului Vrancea în domeniul privat al județului Vrancea în vederea radierii, a corpului C2 aferent imobilului Biblioteca Județeană ,,Duiliu Zamfirescu” Vrancea„
  5. “Trecerea din domeniul public al județului Vrancea, în domeniul privat al județului Vrancea în vederea radierii, a corpurilor C2 și C3 aferente imobilului Biblioteca Județeană ,,Duiliu Zamfirescu” Vrancea”
  6. „ Darea în administrare Serviciului Public Județean ,,Salvamont” Vrancea a terenului aferent Bazei Salvamont Păulești în suprafața de 6.305 mp, număr cadastral 50006”
  7. „Darea în administrare Serviciului Public Județean ,,Salvamont” Vrancea a terenului aferent Bazei Salvamont Nistorești în suprafață de 1.727 mp, număr  cadastral 50095”
  8. „Darea în administrare Direcției Județene de Asistență Socială și Protecția Copilului Vrancea a imobilului aflat în domeniul privat al județului Vrancea, situat în Municipiul Focșani, strada Republicii nr. 13”
  9. „Retragerea dreptului de administrare D.G.A.S.P.C. Vrancea, asupra imobilelor C1, C2, C3, C4 situate în municipiul Focșani, strada Cuza – Vodă numărul 52”
  10. “Actualizarea elementelor de identificare și a valorilor de inventar a unor bunuri aflate în domeniul public al județului Vrancea”
  11. „Aprobarea Notei conceptuale pentru obiectivul de investiţii “Locuinţe de Serviciu – str. Calea Munteniei nr. 57, Municipiul Focșani, județul Vrancea”
  12. „Actualizarea Devizului general și a indicatorilor tehnico-economici după încheierea contractului de achiziție, pentru obiectivul de investiții ”Amenajarea Centrului Comunitar de Servicii Copii cu Dizabilitati”, sat Petrești, comuna Vânători, județul Vrancea”
  13. “Actualizarea Devizului general și a indicatorilor tehnico-economici după încheierea contractului de achiziție, pentru obiectivul de investiții “Reabilitare energetică și lucrări conexe centru DGASPC – VN – sat Petrești, comuna Vînători”
  14. „Actualizarea Devizului general şi a indicatorilor tehnico-economici pentru obiectivul de investiție ,,Reabilitarea și reconstrucția obiectivelor de infrastructură rutieră din zona localităților Paltin, Doaga, Valea Sării pentru obiectul nr.2 intitulat ,,Reparare pod pe DJ205D, km. 3+475, Valea Sării, lucrări de consolidare și reabilitare”
  15. „Aprobarea documentaţiei tehnico-economice la faza Documentaţie de avizare a lucrărilor de intervenţii și a indicatorilor tehnico-economici pentru obiectivul de investiție „Modernizare DJ 205E Vidra- Vizantea Livezi- Câmpuri”
Lucrări de reabilitare finalizate la corpurile de clădire de pe str. Cuza Voda nr. 56 din Focșani

O altă investiție derulată de Consiliul Județean Vrancea, finanțată din fonduri europene, este la final. Vicepreședintele Consiliului Județean Vrancea, Ionel Cel-Mare, a făcut astăzi o vizită pe teren la clădirile proaspăt reabilitate de pe str. Cuza Voda nr. 56, unde au funcționat serviciile publice de pașapoarte, evidența populației, înmatriculări și …
Ședinţa ordinară a Consiliului Judeţean Vrancea din data de 28 martie 2024

Ordinea de zi a Ședinţei ordinare în data de 28 martie 2024, ora 10.00
Locuri de muncă vacante la data de 21 martie 2024 în Județul Vrancea și Uniunea Europeană

La data de 21.03.2024 au fost declarate de către agenții economici 218 locuri de muncă vacante în județul Vrancea și 252 locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană. Pentru detalii suplimentare vă rugăm să accesați pagina www.anofm.ro sau la telefon 0237/224677, 0237/224678. (email: ajofm.vn@anofm.gov.ro, vrancea@anofm.gov.ro) Locuri de muncă