Nouvelles

Consiliul Județean finanțează trei ONG-uri care vor derula în anul 2021 proiecte destinate tinerilor vrânceni

Consiliul Judeţean Vrancea susține proiectele dedicate tinerei generații. Legislativul județean, convocat astăzi în şedinţă extraordinară, a aprobat trei proiecte de hotărâre inițiate de președintele Cătălin Toma, cu privire la încheierea contractelor de finanțare nerambursabilă din bugetul județului Vrancea pentru trei ONG-uri care vor desfășura în acest an proiecte din domeniile sport, cultură, educație-tineret, adresate în special tinerilor din județul Vrancea.

Consiliul Județean Vrancea va finanța:

– Asociația Clubul Sportiv ADDRAS Taekwondo, în vederea implementării proiectului „Turul Vrancei Road Bike Trophy”, competiție de ciclism care va avea loc sâmbătă, 14 august 2021. Evenimentul apare în calendarul Federației Române de Ciclism (FRC) și este etapă a Cupei Naționale de Șosea. Valoarea finanțării nerambursabile: 39.600 lei.

– Asociația ABC Down Focșani, în vederea implementării proiectului „Classic for teens” Festival, ediția a II-a, care își propune să aducă arta și muzica clasică mai aproape de publicul tânăr. Valoarea finanțării nerambursabile: 40 000 lei.

– Asociația Protha Panciu, în vederea implementării proiectului „Festivalul de Teatru Tânăr Ora de Teatru”, care va consta în ateliere de teatru pentru tinerii din mai multe localități ale județului Vrancea. Valoarea finanțării nerambursabile: 40 000 lei.

Activitățile din cadrul acestor proiecte sunt programate să se desfășoare până la sfârșitul anului 2021.

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00 ⇒Ordinea de zi
Lire plus
Locuri de muncă vacante la data de 13 iunie 2024 în Județul Vrancea și Uniunea Europeană