Événements

Ziua Armatei Române

Președintele Consiliului Județean Vrancea, Cătălin Toma, alături de deputalul Ion Ștefan și de reprezentanții Instituției Prefectului Județul Vrancea, ai Primăriei Municipiului Focșani, consilieri județeni și locali, reprezentanți ai instituțiilor din subordinea Ministerului Afacerilor Interne și cadre militare, au participat astăzi la ceremonialul dedicat sărbătoririi Zilei Armatei Române, organizat de Garnizoana Focșani la Mausoleul Eroilor din Focșani.

”Recunoștință veșnică soldaților care și-au dat viața pentru neamul românesc!

Astăzi avem prilejul de a ne reaminti sacrificiul militarilor români și de a ne aduce un pios omagiu în cinstea eroilor”, este mesajul lui Cătălin Toma.

După oficierea unei slujbe religioase a avut loc depunerea de coroane de flori în memoria sacrificiului militarilor români.

Pe 25 octombrie 1944 bravii ostași români au eliberat de sub ocupația horthystă Transilvania de Nord, în urma Bătăliei de la Carei.

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00

Ședinţă ordinară în data de 21 iunie 2024, ora 10.00 ⇒Ordinea de zi
Lire plus
Locuri de muncă vacante la data de 13 iunie 2024 în Județul Vrancea și Uniunea Europeană