Consiliul Judetean|Institutii subordonate|Strategii si programe|Proiecte de dezvoltare|Formulare online
  • Prima pagina
  • Presedinte
  • Vicepresedinti
  • Consilieri judeteni
  • Informatii publice
  • Primarii din judet
  • Consilii Locale din judetul Vrancea
  • Institutii judetene
  • Contact
  • Transparenta Decizionala
Noutati
Invitații conferințe de presă lansare proiecte POR 2014-2020

Consiliul Județean Vrancea vă invită miercuri, 14 februarie 2018, de la ora 11.00, la conferințele de presă de lansare a trei proiecte finanțate Ć®n cadrul Programului Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară  6 ā€ĆŽmbunătățirea infrastructurii rutiere de importanță regionalăā€, Prioritatea de investiții 6.1. ā€Stimularea mobilității regionale prin conectarea nodurilor secundare și tertiare la infrastructura TEN-T, inclusiv a nodurilor multimodaleā€.

1. ā€Modernizarea infrastructurii rutiere de drum județean 205 B dintre localitățile: Dumbrăveni - Gugești - Popești - Urechești - Budești - Cotești - Blidari - Bonțești - Dălhăuți - Faraoanele - RĆ¢mniceana - Beciu -Odobești, cu conectivitate directă la rețeaua TEN-T"

2. ā€Modernizarea infrastructurii rutiere de drum județean 205 C dintre localitățile: Focșani - Golești ā€“ VĆ¢rteșcoiu ā€“ Odobești cu conectivitate directă la rețeaua TEN-Tā€

3. ā€Modernizarea infrastructurii rutiere de drum județean 202 E dintre localitățile: Limită județ Buzău - Voetin - Sihlea - Obrejița - TĆ¢mboiești - Bordești cu conectivitate directă la rețeaua TEN -T"

Descopera judetul Vrancea