Consiliul Judetean|Institutii subordonate|Strategii si programe|Proiecte de dezvoltare|Formulare online
  • Prima pagina
  • Presedinte
  • Vicepresedinti
  • Consilieri judeteni
  • Informatii publice
  • Primarii din judet
  • Consilii Locale din judetul Vrancea
  • Institutii judetene
  • Contact
  • Transparenta Decizionala
Noutati
INFORMARE DE PRES─é

Consiliul Jude╚Ťean Vrancea nu pl─âte╚Öte din bugetul jude╚Ťului paza sediului PSD Vrancea

Pentru o corect─â informare a opiniei publice, conducerea Consiliul Jude╚Ťean Vrancea dore╚Öte s─â clarifice unele informa╚Ťii publicate ├«n edi╚Ťia din 13 septembrie 2017 a cotidianului ÔÇŁZiarul de VranceaÔÇŁ, sub titlul ÔÇŁ Sediul PSD Vrancea p─âzit pe bani publiciÔÇŁ.
     Consiliul Jude╚Ťean Vrancea nu pl─âte╚Öte din bugetul jude╚Ťului paza imobilului de la adresa Bulevardul Republicii nr. 13, municipiul Foc╚Öani, unde func╚Ťioneaz─â sediul Partidului Social Democrat, Filiala Vrancea.
     Administra╚Ťia jude╚Ťean─â, ├«n calitate de proprietar al acestui imobil, are responsabilitatea legal─â de a contracta serviciile de paz─â pentru imobilul mai sus men╚Ťionat. ├Än acest spa╚Ťiu ├«╚Öi desf─â╚Öoar─â activitatea parlamentarii PSD de Vrancea, care au ├«ncheiat cu Consiliul Jude╚Ťean Vrancea contracte de ├«nchiriere pentru birourile parlamentare. Deputa╚Ťii ╚Öi senatorii sunt cei care suport─â cheltuielile privind serviciile de paz─â ale acestui imobil.
     Procedura de licita╚Ťie pentru serviciile de paz─â a respectat prevederile legisla╚Ťiei ├«n vigoare.

Biroul de Pres─â al Consiliului Jude╚Ťean Vrancea

Descopera judetul Vrancea
  • Turism
  • Economie