Consiliul Judetean|Institutii subordonate|Strategii si programe|Proiecte de dezvoltare|Formulare online
  • Prima pagina
  • Presedinte
  • Vicepresedinti
  • Consilieri judeteni
  • Informatii publice
  • Primarii din judet
  • Consilii Locale din judetul Vrancea
  • Institutii judetene
  • Contact
  • Transparenta Decizionala
Noutati
Comunicat de pres─â

Pre╚Öedintele Marian Opri╚Öan a semnat contractul pentru ÔÇ×Modernizare DJ 205J, intersec╚Ťie DJ 204E (Panciu) ÔÇô intersec╚Ťie DJ 205H (Movili╚Ťa), L=7.27 km, comuna Movili╚Ťa, Jude╚Ťul VranceaÔÇŁ

Programul amplu de reabilitare a drumurilor jude╚Ťene din Vrancea continu─â, un alt drum urm├ónd s─â fie modernizat ├«n perioada imediat urm─âtoare. Pre╚Öedintele Consiliului Jude╚Ťean Vrancea, domnul Marian Opri╚Öan a semnat ast─âzi contractul privind elaborarea serviciilor de proiectare ╚Öi execu╚Ťia lucr─ârilor pentru ÔÇ×Modernizare DJ 205J, intersec╚Ťie DJ 204E (Panciu) ÔÇô intersec╚Ťie DJ 205H (Movili╚Ťa), km 0+000 ÔÇô 7+270, L=7.27 km, comuna Movili╚Ťa, Jude╚Ťul VranceaÔÇŁ.

Contractantul, firma SC TANCRAD SRL Gala╚Ťi, care a fost desemnat c├ó╚Ötig─âtor ├«n SEAP, trebuie s─â elaboreze servicii de proiectare la faza: proiect tehnic, detalii de execu┼úie, caiete de sarcini, documenta┼úie tehnic─â autoriza┼úie de construire, documenta┼úie pentru avize ╚Öi acorduri (P.T.+D.E.+C.S.+D.T.A.C.+D.A.A.), servicii de asisten┼ú─â tehnic─â din partea proiectantului ┼či s─â execute lucr─âri pentru ÔÇ×Modernizare DJ 205J, intersec╚Ťie DJ 204E (Panciu) ÔÇô intersec╚Ťie DJ 205H (Movili╚Ťa), km 0+000 ÔÇô 7+270, L=7.27 km, comuna Movili╚Ťa, Jude╚Ťul VranceaÔÇŁ.

Valoarea total─â a contractului este de 12.293.985 lei cu TVA inclus, ├«n care se includ cheltuieli pentru proiectare ┼či inginerie, cheltuieli pentru asisten┼ú─â tehnic─â, cheltuieli pentru investi┼úia de baz─â ╚Öi cheltuieli cu organizarea de ╚Öantier. Investi╚Ťia este finan╚Ťat─â de Guvernul Rom├óniei, ├«n cadrul Programului Na╚Ťional de Dezvoltare Local─â (PNDL) 2017-2020.

Termenul de execu╚Ťie al lucr─ârilor este de 47 de luni, iar durata garan╚Ťiei este de 72 de luni.

Biroul de Pres─â al Consiliului Jude╚Ťean Vrancea

28 iunie 2018

Descopera judetul Vrancea
  • Turism