Consiliul Judetean|Institutii subordonate|Strategii si programe|Proiecte de dezvoltare|Formulare online
  • Prima pagina
  • Presedinte
  • Vicepresedinti
  • Consilieri judeteni
  • Informatii publice
  • Primarii din judet
  • Consilii Locale din judetul Vrancea
  • Institutii judetene
  • Contact
  • Transparenta Decizionala
Noutati
COMUNICAT DE PRESA

Consiliul Județean Vrancea a demarat cea de-a VIII-a ediție a ”Săptămânii curățeniei”, care în acest an se desfășoară în perioada 5-13 aprilie 2017, înainte de Sfintele Sărbători de Paște.

Această acțiune a început încă de săptămâna trecută, când am plantat peste 700 de arbori și arbuști ornamentali împreună cu colegii mei de la DGASPC Vrancea, Centrul Școlar pentru Educație Inclusivă ”Elena Doamna”, Biblioteca Județeană ”Duiliu Zamfirescu”, Centrele Salvamont de la Păulești și Nistorești.

Acțiunea va continua și în această săptămână la Crângul Petrești și la cele patru Mausolee de la Focșani, Mărășești, Mărăști și Soveja, unde vor fi desfășurate activități de ecologizare și plantare arbori și flori.

Pe această cale doresc să mulțumesc Ocolului Silvic Focșani – Pepiniera Silvică Dumbrăvița și Direcției Dezvoltare din cadrul Primăriei Municipiului Focșani pentru punerea la dispoziție a materialului săditor și pentru implicarea în această acțiune.

BIROUL DE PRESĂ
AL CONSILIULUI JUDEȚEAN VRANCEA

Descopera judetul Vrancea
  • Turism