Consiliul Judetean|Institutii subordonate|Strategii si programe|Proiecte de dezvoltare|Formulare online
  • Prima pagina
  • Presedinte
  • Vicepresedinti
  • Consilieri judeteni
  • Informatii publice
  • Primarii din judet
  • Consilii Locale din judetul Vrancea
  • Institutii judetene
  • Contact
  • Transparenta Decizionala
Noutati
Anunt concurs

ANUNT CONCURS

Consiliul Județean Vrancea, cu sediul în Focșani, B-dul Dimitrie Cantemir nr. 1, organizează concurs/examen pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcțiilor contractuale de execuție vacante după cum urmează:

I. 9 mai 2018, ora 10.00 - proba scrisă
• muncitor calificat IV- lucrător finisor pentru construcții (1 post) la Compartimentul administrativ din cadrul Direcției economice și informatizare.
- studii medii /generale;
- vechime în exercitarea funcției- nu este cazul.
• muncitor calificat III – instalator (1 post) la Compartimentul administrare bazin de înot didactic din cadrul Biroului administrarea patrimoniului public și privat.
- studii medii /generale;
- vechime în exercitarea funcției de minimum 6 luni.
• muncitor calificat II – electrician - 1 post
fochist – 1 post
- studii medii/generale;
- vechime în exercitarea funcției de minimum 3 ani și 6 luni.
• muncitor calificat I – electromecanic - 1 post
instalator - 1 post
- studii medii/generale;
- vechime în exercitarea funcției de minimum 6 ani și 6 luni.
II. 10 mai 2018, ora 10.00 - proba scrisă (normă întreagă)
• referent sportiv gradul IV (1 post) la Compartimentul administrare bazin de înot didactic din cadrul Biroului administrarea patrimoniului public și privat.
Condiţii specifice:
- studii medii de specialitate sportivă (liceu cu program sportiv), absolvite cu diplomă de bacalaureat;
- vechime în muncă – minimum 1 an

sau

- studii medii de alte specialități, absolvite cu diplomă de bacalaureat;
- vechime în muncă – minimum 3 ani, coroborat cu minimum 1 an de activitate în domeniul sportului sau cu calificare de antrenor.
• expert sportiv gradul IA (1 post) la Compartimentul administrare bazin de înot didactic din cadrul Biroului administrarea patrimoniului public și privat.
Condiţii specifice:
- studii superioare de lungă durată de specialitate sportivă, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă;
- minimum 5 ani vechime în activitatea specifică de conducere, coordonare sau organizare în domeniul sportului.
• expert sportiv gradul II (1 post) la Compartimentul administrare bazin de înot didactic din cadrul Biroului administrarea patrimoniului public și privat.
Condiţii specifice:
- studii superioare de lungă durată sau de scurtă durată de specialitate sportivă, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă, respectiv cu diplomă;
- minimum 2 ani vechime în activitatea specifică de conducere, coordonare sau organizare în domeniul sportului.
• expert sportiv gradul I (1 post) la Compartimentul administrare bazin de înot didactic din cadrul Biroului administrarea patrimoniului public și privat.
Condiţii specifice:
- minimum 3 ani vechime în activitatea specifică de conducere, coordonare sau organizare în domeniul sportului.

III. 10 mai 2018, ora 14.00 – proba scrisă ( ½ normă),
• expert sportiv gradul IA (4 posturi) la Compartimentul administrare bazin de înot didactic din cadrul Biroului administrarea patrimoniului public și privat.
Condiţii specifice:

• expert sportiv gradul I (2 posturi) la Compartimentul administrare bazin de înot didactic din cadrul Biroului administrarea patrimoniului public și privat.

IV. 11 mai 2018, ora 10.00 - proba scrisă,
• inspector de specialitate I (1 post) la Compartimentul administrare bazin de înot didactic din cadrul Biroului administrarea patrimoniului public și privat.
Condiţii specifice:
- studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă;
- vechime în specialitatea studiilor de minimum 3 ani și 6 luni.
• casier (3 posturi) la Compartimentul administrare bazin de înot didactic din cadrul Biroului administrarea patrimoniului public și privat. Condiţii specifice:
- studii medii absolvite cu diplomă de bacalaureat;
- vechime în exercitarea funcției – minimum 1 an.

Mai multe detalii gasiti pe site-ului Consiliului Judetean Vrancea la linkul http://www.cjvrancea.ro/CARIERE-88/.

PREȘEDINTELE
CONSILIULUI JUDEȚEAN VRANCEA
MARIAN OPRIȘAN

Descopera judetul Vrancea